Strona główna  |  Oferta  |   Odchudzanie  | ZOBACZ NAS! | Kontakt |

 

 

 

 

Program Weigh Loss Challenge (cz.3)

 

 

Podsumowanie programu Weigh Loss Challenge

 

Ponad 30 kg mniej

 

Tyle w sumie zrzuciło siedem uczestniczek  pilotażowego programu „Co masz do stracenia?“ realizowanego w Dzierżoniowie. Jest to średnio 4,5 kg na osobę! To efekt ich dziewięciotygodniowej pracy nad zmianą codziennych nawyków żywieniowych.

Program realizowała Barbara Kucper, specjalista promocji zdrowia i dietetyki, która prowadzi w Dzierżoniowie firmę Linia Marzeń Pl na zaproszenie Stowarzyszenia na Rzecz Inicjatyw Lokalnych Idee w Dzierżoniowie.

Zasady programu były proste: panie przez dziewięć tygodni spotykały się raz w tygodniu. Barbara Kucper przekazywała im zasady prawidłowego odżywiania i wskazówki dla bezpiecznej utraty zbędnych kilogramów. Co tydzień na spotkaniu ważyły się i mierzyły, a następnie notowały swoją wagę oraz obwody w centymetrach: w pasie, klatce piersiowej, biodrach, udach i rękach (obwód ramienia), raz na trzy tygodnie za pomocą specjalnego urządzenia dokonywały pomiaru zawartości tkanki tłuszczowej. Istotą tego programu było poznanie faktów o zdrowym odżywianiu i kontrolowaniu wagi, dlatego każda z uczestniczek skrupulatnie notowała, co zjadła i co wypiła w  ciągu dnia, ile to było kalorii, jaka była zawartość białka w produktach itp. Notowały też ilość ćwiczeń, jakie wykonały w  ciągu tygodnia.

 

Efekty bez większego wysiłku

 

Jeśli uczestniczki trzymały się zasad zdrowego odżywiania, czyli piły rano szklankę wody z cytryną, jadły pięć posiłków dziennie w odstępach co trzy godziny, piły co najmniej dwa litry wody, ograniczyły do minimum cukry i tłuszcze (gotowanie na parze, pieczenie w folii zamiast smażenia na tłuszczu itd.) oraz wybierały sporo produktów białkowych, chudych, to bez większego wysiłku schudły średnio 3-4 kg. Najwięcej, bo 8 kg utraciła pani Kamila. Spore efekty były też w utracie tkanki tłuszczowej – średnio o 3%. Ten wskaźnik jest bardzo istotny, gdyż tkanka powyżej 40% grozi zawałem. Wśród uczestniczek programu cztery panie na początku miały takie wyniki, a na zakończenie już tylko jedna.

Wszystkie panie nie ukrywały zadowolenia ze swojego sukcesu. Jak zgodnie stwierdziły, najważniejsze że zmieniły swoje myślenie, mądrze wybierają produkty w sklepie, czytają etykiety, a jeśli już popełniają małe grzeszki, to sporadycznie.

Barbara Kucper nagrodziła najwytrwalsze uczestniczki drobnymi upominkami, gratulując sukcesu i zachęcając do dalszego bycia fit!

 

My też zachęcamy wszystkie czytelniczki, by zmieniły swoje nawyki żywieniowe i pozbyły się kilku zbędnych kilogramów, zwłaszcza że lato tuż, tuż i za chwilę przyjdzie nam ubrać stroje kąpielowe. Powodzenia!

 

Redakcja